تاریخچه

تاریخچه ساپک
شرکت مهندسی سبزآشیان آپادانا (ساپک) فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ آغاز نمود. در ابتدا فعالیت شرکت بیشتر بر روی احداث سازه­ های فلزی سبک و پروژه ­های ابنیه کوچک متمرکز بود ولی به مرور زمان شرکت دامنه فعالیت خود را گسترش داد به نحوی که توانست پس از یک دهه فعالیت خود را به عنوان یکی از سازندگان و پیمانکاران مطرح در زمینه احداث انواع سازه­های فلزی سنگین و فوق سنگین و نیز مجری پروژه‌های ابنیه بزرگ مطرح نماید. یکی از موفقیت های شرکت پس از یک دهه فعالیت به کارگیری روشهای مدرن طراحی در خصوص سازه ­های فلزی دهانه عریض بوده است. در این زمینه شرکت توانست با کاهش ۲۵ تا ۵۰ درصدی وزن سازه، توجه بسیاری از کارفرمایان محترم را به خود جلب نماید و پروژه‌های فراوانی را در این زمینه با موفقیت به اتمام رساند. شرکت مهندسی سبزآشیان آپادانا (ساپک) به مرور توانست فعالیت خود را در زمینه اجرای خطوط لوله، احداث مخازن ذخیره، مخازن تحت فشار و برج های پالایشگاهی آغاز و در این زمینه تجربیات ارزشمندی کسب نماید.

یکی از مزیت­ های رقابتی این شرکت که همواره وجه تمایز آن از سایر رقبا بوده و در بسیاری از موارد باعث استمرار همکاری با کارفرمایان محترم شده است، سیستم مهندسی و مدیریت پروژه حاکم بر شرکت است که تلاش نموده از یک طرف با اجرای واقعی دستورات استاندارد PMBOK و از طرف دیگر با تکیه بر ۲۰ سال تجربه اجرایی شرکت، پروژه‌ها را در زمان مورد نظر کارفرما به اتمام رساند. مجموعه این عوامل باعث گردید که شرکت بتواند در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۰  به عنوان واحد نمونه فنی و مهندسی استان اصفهان انتخاب گردد.

حساسیت شرکت برای اجرای پروژه­ ها در زمان مقرر و مطابق برنامه زمانبندی و نیز اعتقاد راسخ به مهندسی ارزش همواره مورد تاکید مدیران شرکت بوده است.